Lektoři – návodJak sdílet prezentaci, pokud přednášíte z domova. Nejprve si prosím otevřete prezentaci, kterou chcete sdílet.

Moc prosíme o přidání úvodního okna do prezentace – to se zobrazí všem nově příchozím účastníkům, když se přihlásí. Okno Vám zašleme vždy před konáním semináře.

Do e-mailu Vám přijde odkaz a heslo na seminář – přihlašujete se stejně jako ostatní účastníci.

Můžete se přihlásit buď přes webový prohlížeč (join from your browser) nebo si nainstalovat aplikaci ZOOM do počítače.

Do kolonky Your Name vyplňte své jméno a příjmení

Vyplňte heslo, které jste obdrželi v emailu společně s linkem na událost – většinou se jedná o šestimístné číslo.

Jste v čekací místnosti, za chvíli Vás pustíme a uděláme z Vás spolupořadatele, který může sdílet obrazovku.

Když najedete myší na spodní lištu, ukáže se Vám nabídka akcí, kde máte i zeleně Share screen. Na tuto zelenou ikonu kliknete.

Vyberte, že chcete sdílet celou obrazovku. Nevybírejte pouze prezentaci, jelikož byste nemohli sdílet prezentaci na celou plochu obrazovky, ale účastníci by viděli okna která jsou v levém sloupci.

Pak jen stačí stisknou F5 a sdílíte prezentaci na celé ploše obrazovky. Pokud máte navíc nějaké ukázky na webu nebo mimo prezentaci, účastníci vše bez problému uvidí.

Vás poprosíme, ať se v prvním slidu prezentace objeví tato informační tabulka, aby po přihlášení měli účastníci veškeré potřebné informace. Na tomto úvodním slidu tedy nechte prezentaci a vyčkejte do začátku semináře, kde Vás představíme a budete moci začít. Děkujeme.